Telefon: +372 600 50 52
E-mail info@cooperrehvid.ee

DOT:

Rehvidel on märgitud tootmisaasta 4419, mille tähendus on järgmine:
2 esimest numbrit näitavad mitmendal nädalal on rehv toodetud ning 2 viimast numbrit näitavad aastat. ( Rehv numbriga 4419 on toodetud 28.10.2019-03.11.2019. )

Millise vanusega rehvi osta?
Kõik suuremad rehvitootjad ütlevad, et auto alla pandav rehv ei tohiks ületada 10 aastat.

Aalux Rehvid soovitab:
• 1 rehvi jooksuga mitte sõita üle 3 hooaja, olenemata rehvi kulumis astmest ja rehvi vanus sel hetkel ei tohiks ületada 8 aastat.
Näide:
Aasta on 2019 ning DOT tähis rehvil on 18, siis saaks selle rehviga sõita aastani 2028, aga Aalux Rehvid soovitust arvestades, ei tohiks seda rehvi enam 2025 auto alla panna. Kui osta käesolev aasta, siis 5 aastat on täiesti normaalne vanus.
• Kuni 4 aastat vana rehvi loetakse uueks rehviks.

 

Rahva seas levinud müüdid:

  1. Käes on 2020 veebruar. Sooviksin rehvi mille DOT on 2020 aastal.

Kui nüüd vaaadata kus enamus rehve toodetakse ja millises vahes, siis ei suuda me mitte pakkuda 2 kuu vanust rehvi.
Suverehvid toodetakse aasta teises pooles, et saada valmis ja transportida üle maailma. Talverehvid toodetakse jällegi aasta esimeses pooles, et jõuaks tarnida sügiseks.

       2. Käes on 2020 detsember ja rehvi DOT on 4817.

Ei, ma ei soovi seda suverehvi  kuna kevadel alla pannes on see juba 4 aastat vana. Tootmise nädalat vaadates, siis ei saa olla vanus 4 aastat kuna viimased nädalad 2017 toodetud ja kui vaadata rehvi tootjate soovitusi siis saaaks selle rehviga sõita 2027 aastani ( Aalux Rehvid soovitusel 2025 aastani ).

Kui rehvid on ilusti laos ühtlase temperatuuriga hoiustatud ja päikese eest kaistud, siis uueks rehviks loetakse kuni 4 aastat.

• Rehvile mõjub kõige hävitavamalt päike (materjaliks kumm) ning siis tuleb temperatuuri kõikumine jne.

 

Mida ütlevad suuremad rehvitootjad rehvi vanuse (DOT) kohta ja kui vana rehvi võib kasutada

CONTINENTAL

Continental soovitab koos teiste rehvi- ja autotööstuse esindajatega kõik enam kui kümme aastat tagasi valmistatud rehvid (sh varurehvid) kasutusest eemaldada ja asendada uute rehvidega.

https://www.continental-tires.com/car/tire-knowledge/tire-damage-age-repair/replacing-tires

NOKIAN

Rehvi soovitatav kasutusiga on kuus aastat ja maksimaalne vanus 10 aastat.

https://www.nokiantyres.com/customer-service/tyre-maintenance-and-change/tyre-age/what-is-the-recommended-useful-life-of-tyres/

MICHELIN

Kui rehve ei ole 10 aastat pärast nende valmistamiskuupäeva välja vahetatud, soovitab Michelin ettevaatusabinõuna need uute rehvide vastu välja vahetada. Isegi kui need näivad olevat kasutuskõlblikud ega ole kulunud kuni kulumisnäidikuni. See kehtib ka varurehvide kohta.

https://www.michelinman.com/howLongTireLast.html